Tester4H

Trwają prace nad nową wersją programu do tworzenia testów ( poprzednia TesterMPM ) – Tester4H.

Funkcje :

 • System logowania – nowy rozbudowany system logowania, każdy użytkownik może mieć inne prawa oraz dostęp do innych baz danych. Od teraz uczniowie/egzaminowani będą mogli wykorzystywać swoje loginy, jednak nadal możliwe będzie ich nie wykorzystywanie.
 • Nowy sposób zapisu bazy danych – bazy danych będą mieścić się w jednym pliku, co ułatwi ich przenoszenie oraz dbanie o zachowanie integralności danych.
 • Bardziej optymalny zapis danych – zapis w drzewie słownikowym pozwalał zaoszczędzić miejsce na dysku, a zarazem poważnie utrudnić odczyt danych z bazy. Zapis ten będzie tym razem jeszcze bardziej oszczędzić miejsce na dysku.
 • Struktura zostanie rozszerzona – dotychczasowe wykorzystywanie już stworzonych odpowiedzi w pytaniach pozostanie, tak samo jak wykorzystywanie już stworzonych pytań w kilku testach – to zdecydowanie ułatwia i przyspiesza tworzenie testów. Niemniej teraz każde pytanie będzie mogło mieć dodatkowo obrazek czy też wideo a nawet kilka. Tak samo odpowiedzi będą mogły być obrazkami, wideo lub tekst. Swobodnie będzie można mieszać różnego typu odpowiedzi.
 • Łatwiejsze sprawdzanie wyników – zostanie ulepszony proces sprawdzania wyników, by zarówno był łatwiejszy w zrozumieniu i użytkowaniu jak i był szybszy.
 • Przesyłanie wyników egzaminów poprzez stronę WWW, p2p ( komputer do komputera poprzez aplikację )
 • Łączenie baz danych  – połączenie dwóch ( oczywiście większa ilość jest łączona kolejno np. łączenie 3 baz, łączymy pierw pierwszą z 2 a następnie wytworzoną z trzecią  – jest to dość długi proces dlatego łączenie kilku jednocześnie mogłoby zniecierpliwić )
 • Test jako strona WWW – bolączką programów do testów to coraz częściej testy wykorzystujące sieć Internet, co jest wygodne, ale pozwala egzaminowanym oszukiwać. Program 4HTester pozwoli wygenerować test jako stronę WWW, a jednocześnie odłączyć egzaminowanemu Internet a ten nadal będzie działał.
 • Statystyki użytkownika – jeśli zdecydujesz się na tworzenie kont użytkowników dla swoich uczniów lub egzaminowanych, będziesz miał dostęp do statystyk jak sobie dana osoba radzi w testach
 • Dziennik – wraz z możliwością przechowywania wyników testów w bazie, jest możliwość stworzenia dziennika – oceny będą automatycznie dodawane do konta użytkownika, jednak będzie można je zarówno dodać ręcznie, usunąć jak i dodać wagę oceny by w prosty sposób wyliczyć średnią ważoną.
 • Egzaminy z dodatkowymi opcjami – do tej pory egzamin miał mieć swoje hasło, ilość uruchomień oraz czas ogólny ( pytania mogły mieć osobny czas na odpowiedź ) teraz dodatkowo będzie można ustalić własny poziom procentowy do uzyskania danej oceny ( stosować system 5 to max, 6 to max, 10 to max ), opcja wysyłania e-maila o wykonaniu testu, opcja wysłania za każdym razem po otwarciu testu informacji na stronę WWW oraz pobierania egzaminów ze strony WWW

Z pewnością będą także dodatkowe opcje, które możesz także zaproponować w komentarzu. Za każdą radę czy też pomysł dziękuje i chętnie dodam do aplikacji o ile to możliwe.

 

Przewidywany termin pierwszej wersji aplikacji : 1.02.2017

Zobacz pierwszy etap ukończonej aplikacji:

lub obejrzyj wszystkie etapy :

Zmiana 2016-11-24:
Oczekujesz na kolejną wersję aplikacji ? Kolejnych informacji, już w grudniu kolejny materiał wideo, który prawdopodobnie przedstawi cały proces tworzenia testu 🙂
Mam także doskonałą wiadomość dla szkół podstawowych – 40 losowo wybranych szkół podstawowych w Polsce + moja rodzinna szkoła (Szkoła podstawowa w Sokołowie Dolnym ) otrzyma e-mail z zapytaniem o udział w procesie testowania aplikacji w zamian dostając za darmo nieograniczoną wersję aplikacji ostatecznej.
Zmiana : 28.02.2017: Ze względu na ważniejszy inny projekt, ten zostaje przesunięty na czas premiery we Wrześniu 2017! Szkoły zainteresowane projektem mogą się zgłaszać poprzez mail: 4hitch@gmail.com do końca czerwca 2017. Mam już prawie 20 szkół zainteresowanych testerem 🙂

Jeśli chodzi o ceny to nie są one ustalone, z pewnością będzie dostępne rozliczenie miesięczne, roczne oraz dożywotnie ( określona wersja ).

Zmiana: 07.06.2017 : Udostępniono playlistę przedstawiającą etapy tworzenia oprogramowania.

Zmiana 09.07.2017 : Zmieniony sposób konstrukcji projektu po konsultacjach. Mało intuicyjny i nie pozwalający na ukrycie okna. Projekt zostanie uproszczony pod względem wizualnym oraz praktycznie rozpoczęty od nowa. Takie podejście pozwoli dodać takie propozycje jak : losowość odpowiedzi (np. 3 z 10 są losowane), to samo dotyczące pytań, czas trwania testu nie tylko globalny ale także na pytanie. Ze względu na zmiany termin wrzesień 2017 zostaje utrzymany, lecz nie będzie wersji Premium ( która nadal pozostaje niespodzianką 🙂 dla wszystkich w tym być może dla mnie jeśli coś wpadnie do głowy w najbliższym czasie – wersja ta rozbuduje podstawowy system ). Premium prawdopodobnie pojawi się w listopadzie 2017 – czyli idealnie przed końcem semestrów zarówno w szkołach jak i studiach, gdzie testów jest najwięcej. A zarazem będzie czas na zapoznanie się z aplikacją i testować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Programista

%d blogerów lubi to: