Współpraca

Jesteś zainteresowany stworzeniem konkretnego oprogramowania, a może potrzebujesz edycji już istniejącego (języki C++,C#, Java, PHP ) ?

Gwarantuje atrakcyjne stawki, ale najważniejsze dokładne wykonanie aplikacji.

Proszę przeczytaj poniższe informacje, byś wiedział jak wygląda współpraca ze mną :


 

Zastanów się czy chcesz współpracy

Jednym z ważnych czynników współpracy, który przekłada się na oprogramowanie jest kontakt, jeśli chcesz zachowywać profesjonalizm i kontaktować się jak wyprany z emocji robot – polecam wybór kogoś innego. Luźny kontakt gwarantuje owocną współpracę, na której zyskują obie strony.

Jedna zasada w tej branży jest niezmienna, każdy wlicza swój poświęcony czas, pytanie czy wolisz profesjonalny kontakt:

Kilka godzin poświęcone na prezentacje funkcjonalności aplikacji

czy moje podejście :

W 5 minut rozrysowany wygląd oraz około 20 minutowa rozmowa

Zastanów się czy chcesz płacić za kilka godzin, które mogą być zmienione często na niecałe pół godziny, bez strat na końcowym efekcie.

 

Kontaktuj się ze mną jak ze swoimi znajomymi a zyskasz na tym więcej niż na biznesowym podejściu do sprawy, ponieważ kontakt jest do ustalania szczegółów. Co Ci po równiutko narysowanym i starannie pokolorowanej wizji zmiany, kiedy i tak liczy się tylko decyzja „zmieniamy czy nie zmieniamy”… zawsze mnie dziwi, że ktoś chce marnować swoje pieniądze, jednak to Twoje pieniądze i nie powstrzymuje przed wyborem innej osoby.


 

Stworzenie wizji oprogramowania

Trudno oczekiwać, abyś wiedział jak w szczegółach ma działać program, który chciałbyś dostać, często nawet po podpisaniu umowy są rzeczy do omówienia.

Dla mnie najważniejsze jest, abyś wiedział co chcesz uzyskać. Odpowiedzi na dwa pytania wystarczą :

  • Co chce dodawać do programu ( jakie dane wprowadzać ) ?
  • Co chce uzyskać od programu ( co ma pokazać lub zrobić program ) ?

Resztę pozostaw na mojej głowie, a zapewniam będziesz zadowolony. Jeżeli będzie coś nie do końca omówione z pewnością o to zapytam. Często też oprogramowanie można rozbudować, a przekazywane wersje testowe pozwolą nam określić co jeszcze trzeba zrobić.


 

Warunki finansowe

Podpisujemy umowę na realizacje oprogramowania na określoną kwotę netto lub brutto, po wykonaniu oprogramowania wystawiam Fakturę VAT po czym wystarczy ją opłacić, aby uzyskać całkowicie funkcjonalną aplikację.

Każdy program wyceniam indywidualnie, gdyż każdy nawet bardzo podobny projekt różniący się tylko małym szczegółem może zająć różną ilość godzin, pracuje za stawkę, która mnie satysfakcjonuje. Oczywiście możesz spróbować zlecić wykonanie oprogramowania osobie, która wykona taniej, jednak z doświadczenia wiem, że ludzie mają złe doświadczenia i często to ja muszę poprawiać lub nawet pisać całkowicie od początku aplikacje. Sam zdecyduj komu zlecasz wykonanie oprogramowania, gdyż zwykle małe pieniądze oznacza „pracę na odwal się”, jednak można czasem znaleźć wyjątki.

Gwarantuje dwie rzeczy:

  • aplikacja będzie działać zgodnie z tym czego potrzebujesz oraz z przyjacielskim dla użytkownika interfejsem, a jeśli jednak zdarzy się błąd naprawię go za darmo
  • Umówiona stawka jest stawką końcową, chyba że zechcesz dodać nową funkcjonalność o której nie rozmawialiśmy, wtedy możemy zmienić umowę lub podpisać dodatkową

 


 

Szacunek

Jak już wspomniałem czasem zdarza się, że klient coś przeoczy. Jeżeli o czymś zapomnisz, a ja uważam że da się to zrobić w tym samym czasie to nie zażądam od Ciebie dodatkowych pieniędzy, jeśli jednak będzie to wymagało dodatkowego czasu, musisz być przygotowany na dopłatę. Czy Ty zgodziłbyś się pracować za darmo ? Prawdopodobnie nie, ja także tego nie robię. Zdarzyło mi się, że klient chciał mnie wykorzystać chcąc abym poświęcił co najmniej dwa razy więcej czasu na jego oprogramowanie i nie chciał dopłacić, umowa została zerwana, gdyż klient uznał, że skoro płaci to powinienem to zrobić. Pamiętaj, wszelkie zmiany po ustaleniu co ma być zrobione i ceny, mogą doprowadzić do zmian końcowej ceny jak i terminu realizacji.

Szanuj mnie i mój czas, tak samo jak ja szanuje Twój. Płacąc mi nie znaczy, że jestem twoim niewolnikiem. Jeżeli uważasz, że płacąc komuś za to co Ty chcesz jesteś jego panem i władcą, proszę daruj sobie kontakt ze mną. Płacisz mi odpowiednie stawki, a ja w ramach szacunku od samego początku nie zawyżam kwoty za projekt.

Jeżeli coś zostanie przeoczone z mojej winy, jest to naprawiane bez dodatkowych kosztów.


 

Finalizacja

Po stworzeniu oprogramowania dostajesz :

  • kod źródłowy aplikacji
  • aplikację
  • instrukcje instalacji ( na specjalne życzenie także instrukcje użytkownika  – wykonana przy współpracy z grafikiem )

Po zapłacie za moją pracę stajesz się właścicielem oprogramowania, możesz je sprzedawać i wykorzystywać jak tylko chcesz, w momencie zapłaty ja nie mam już żadnych praw do aplikacji.

Jeżeli zauważysz, że coś nie działa – naprawię to. Udzielam gwarancji 30 dniowej, jeśli w tym czasie znajdziesz błąd to go za darmo naprawię – jeśli nie znajdziesz w ciągu 30 dni, prawdopodobnie aplikacja działa bezbłędnie. Gwarancja to świetne narzędzie chroniące Cię przed dodatkowymi kosztami, często też wykorzystywane przez moich klientów do zmian koloru kilku rzeczy – co wykonuje za darmo.

Dokładam wszelkich starań, aby wszystko działało poprawnie, lecz jestem człowiekiem i błędy się zdarzają, a naprawa ich jest moim obowiązkiem 🙂

Jeżeli nie uruchomisz aplikacji od razu po jej stworzeniu, możemy zapisać w umowie 10 dni ( max do roku czasu od wykonania ) w których będziesz testował aplikację i wtedy znajdzie zastosowana gwarancja.


 

Kolejny program

Jeżeli już wykonywałem dla Ciebie oprogramowanie, możesz liczyć na rabat do ostatecznej ceny za oprogramowanie.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Programista